Piesakies “Mācības pieaugušajiem” kursiem līdz 22. oktobrim

Aizvadītajā nedēļā tika uzsākta pieteikšanās 5. kārtas programmām Eiropas Savienības fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, ko realizē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA). Pieteikšanās noslēgsies 22. oktobrī.

Šajā kārtā kursus var apgūt ikviens vismaz 25 gadus vecs strādājošais, pašnodarbinātais, kā arī vecāki, kas atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, ja iepriekš ir bijuši darba attiecībās un strādājoši pensionāri. Interesentiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 mācību programmās.

Projekts ir lieliska iespēja, lai stiprinātu pilnveidojot profesionālo kompetenci, stiprinātu savu konkurētspēju darba tirgū vai pat mainīt darba jomu.

Būtisks jaunums, ka piektajā pieteikšanās kārtā ir mainījušies līdzfinansējuma noteikumi, proti, apgūstot kādu no profesionālās tālākizglītības programmām, kuru noslēgumā var iegūt profesiju, kursantiem būs jāmaksā tikai 5% līdzmaksājums, bet 95% segs ES fondi un valsts. Tāpat pēc programmas apgūšanas iedzīvotājiem būs iespēja ceļa izdevumu kompensāciju līdz 30 eiro mēnesī. Visu pārējo programmu līdzfinansējuma apjoms paliek nemainīgs – tikai 10%. Bez maksas kursus var apgūt maznodrošinātie un trūcīgie, bet strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes visā Latvijā, tostarp “MC Alfa – mācību centrs”, kas piedāvā apgūt zināšanas sešās nozarēs:

– digitālās prasmes
– uzņēmējdarbība
– loģistika
– IT nozare
– lauksaimniecība
– tekstilapstrāde

Starp apgūstamajām programmām ir digitālās prasmes gan iesācējiem, gan ar priekšzināšanām, datu analīze un pārskatu sagatavošana ar “MS Excel” dažādos līmeņos, mājaslapu izstrāde, e-komercija, biznesa uzsākšana, praktiskā grāmatvedība, projektu izstrāde un vadīšana, dokumentu un arhīva pārvaldība (lietvedība), konferenču un semināru organizēšana un apkalpošana, dārzkopības pamati, traktortehnikas vadītāju sagatavošana, noliktavas darba organizēšana, ekspeditoru darba organizēšana, datortīklu administrators, tīmekļa vietņu programmēšana, dārzkopības pamati, šūšana un citas. Pilns mūsu piedāvāto programmu klāsts aplūkojams https://viaakursi.mcalfa.lv.

Šajā kārtā piedāvātās programmas izceļas ar dažādību un apgūstamo prasmju lietderību, tādējādi interesenti var papildināt savas zināšanas ne tikai darbam, bet arī biznesa prasmju papildināšanai un ikdienas vajadzībām.
 
Pieteikties mācībām līdz 22. oktobrim var mājaslapā https://viaakursi.mcalfa.lv, izvēloties interesējošo programmu un aizpildot pieteikumu izmantojot latvija.lv autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Ņemot vērā, ka galvenā mācību mērķauditorija ir strādājošas personas, “MC Alfa – mācību centrs” apmācības plāno veikt darba dienu vakaros vai brīvdienās 1-2 reizes nedēļā. Ja kursanti izrādīs interesi, var tikt izveidoties arī darba dienu dienas grupa.

“MC Alfa – mācību centrs” līdzšinējās “Mācības pieaugušajiem” kārtās piesaistījis 60 profesionālus pedagogus, nokomplektējis 125 apmācību grupas, kā arī izglītojis vairāk kā 2000 kursantu, kuri veiksmīgi pabeiguši apmācības.

Piesakies “Mācības pieaugušajiem” kursiem līdz 22. oktobrim

2 thoughts on “Piesakies “Mācības pieaugušajiem” kursiem līdz 22. oktobrim

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to top