Biežāk uzdotie jautājumi par dalību projektā.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Sadaļā apkopoti biežāk uzdotie jautājumi par dalību projektā.

Pieteikšanās

Jūs varat pieteikties no 31.maija līdz 30.jūnijam.

Nē, mācību centrs nevar reģistrēt personu pieteikumus uz “Mācības pieaugušajiem”  kursiem. 

Pieteikšanās kursiem šī projekta ietvaros notiek centralizēti tīmekļa vietnē https://www.macibaspieaugusajiem.lv vai caur mūsu mājas lapu www.viaa.kursi.mcalfa.lv 
Lai pieteiktos uz kursiem, Jums elektroniski jāaizpilda pieteikšanās anketa. 

Mūsu mājas lapā www.viaa.kursi.mcalfa.lv izvēlieties programmu, uz kuru vēlaties pieteikties, spiediet uz pogas “Pieteikties” un Jūs nonāksiet VIAA tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv šīs programmas sadaļā.

Tālāk jāautorizējas caur Latvija.lv, jāaizpilda iesniegums , un Jūsu iesniegums automātiski nonāks Valsts izglītības attīstības aģentūrā.
Jā, projekta ietvaros katrs nodarbinātais var mācīties divas reizes.

Bet ir nosacījums, ka otro reizi varat pieteikties  mācībām ne ātrāk kā vienu mēnesi pēc mācību pabeigšanas dienas kādā no iepriekšējām projekta kārtām.

Ja kādā no iepriekšējām projekta kārtām mācības uzsākāt, bet kādu iemeslu dēļ pārtraucāt, atkārtoti var pieteikties mācībām ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc iepriekšējo mācību pārtraukšanas dienas.

 

 

Nē, vienlaicīgi var mācīties tikai vienos kursos. 

 

 

Jā, projektā var mācīties strādājošas un pašnodarbinātas personas no 25 gadu vecuma.

 

 

Jā, projektā var mācīties personas, kuras saņem vecuma vai cita veida pensiju, ja vienlaicīgi ir reģistrētas kā pašnodarbinātas personas vai ir darba ņēmēji.

 

 

Projektā var pieteikties, ja pieteikuma brīdī persona ir sasniegusi 25 gadu  vecumu. Maksimālā vecuma ierobežojumi nav noteikti.

 

 

Lai mācītos mūsu piedāvātajos kursos, nepieciešamas pamata datorlietošanas prasmes, izņemto programmu “Digitālās prasmes senioriem”, kurā nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas (mēs palīdzēsim ar tehnisko atbalstu un padomiem gan pieteikšanās, gan mācību laikā).

Programmā “Darījumi ar nekustamo īpašumu” nepieciešama izpratne par nekustamā īpašuma darījumiem, “Digitālās prasmes dārzkopjiem” – praktiskā pieredze dārzkopības jomā, “Digitālie komunikācijas rīki un grāmatvedības aktualitātes skaistumkopšanas un citu mazo pakalpojumu nozarē” – praktiska pieredze sociālo tīklu izmantošanā, “Sadales loģistikas aktualitātes” – pieredze loģistikas jomā, “Elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai (ar priekšzināšanām)” – pieredze e-komercijas organizēšanā.

Dažādu līmeņu Excel kursos – attiecīgas iepriekšējās zināšanas. To pārbaudi nodrošināsim ar vienkārša testa palīdzību, kuru nākamās nedēļas laikā ievietosim mūsu mājas lapā.
Lai pārbaudītu, vai Jums veiksmīgi izdevies iesniegt savu pietikumu, Jums vēlreiz jāiet tajā pašā tīmekļa vietnē, kur piereģistrējāties: www.macibaspieaugusajiem.lv

Augšējā labajā stūrī redzēsiet aktīvu lodziņu “Pieslēgties”. Uzspiežot uz tā, varēsiet autorizēties caur latvija.lv un apskatīt savu pieteikumu.
Jūs varat pieteikties uz vairākām  (līdz 3) programmām, kuras Jūs interesē, un izdarīt galīgo izvēli pirms līguma slēgšanas.

Jā, projekta ietvaros katrs nodarbinātais var mācīties divas reizes.

Jā, Jūs varat mainīt savu pieteikumu līdz brīdim, kamēr pieteikumu saņemšana būs noslēgusies, t.i. līdz 30.jūnijam. Lai to izdarītu, Jums vēlreiz jāiet tajā pašā tīmekļa vietnē, kur piereģistrējāties: www.macibaspieaugusajiem.lv

Augšējā labajā stūrī redzēsiet aktīvu lodziņu “Pieslēgties”. Uzspiežot uz tā, varēsiet autorizēties caur latvija.lv un labot savu pieteikumu.

 

 

Pēc pieteikšanās perioda beigām Valsts izglītības attīstības aģentūra izskatīs visus saņemtos pieteikumus un pārbaudīs personu atbilstību projekta nosacījumiem. Aptuveni 2-3 nedēļu laikā Jūs saņemsiet paziņojumu savā norādītajā e-pasta adresē par pieņemto lēmumu.

 

 

Saziņa ar mācību centru un līguma slēgšana

Nē, Jums jāgaida informācija no mācību centra. Mēs ar Jums sazināsimies, kad saņemsim no VIAA apstiprināto 6.kārtas dalībnieku sarakstu.

 

 

Mēs ar Jums sazināsimies, sūtot e-pastu uz pieteikumā norādīto adresi. Jums būs jāatbild uz pievienotās anketas jautājumiem, lai mēs varētu tālāk apstrādāt Jūsu datus – ieskaitīt Jūs mācību grupā un gatavot mācību līgumu.

Lūdzam noteikti sekot līdzi ienākošajām ziņām (var gadīties, ka mūsu ziņa nonāk starp reklāmām un mēstulēm).
Mēs ar Jums sazināsimies 1-2 dienu laikā no brīža, kad būsim saņēmuši apstiprināto dalībnieku sarakstu – ne agrāk kā jūlija trešajā nedēļā
Līdz līguma slēgšanai Jums būs jāpieņem lēmums, kuru programmu vēlaties apgūt. Ja nebūsiet izdarījis izvēli, mēs ar Jums sazināsimies telefoniski, lai to precizētu. 
Līgumu ar Jums slēgsim pirms mācību uzsākšanas, kad būsiet atbildējis uz pirmajā sarakstē pievienotās anketas jautājumiem un kad būsim saņēmuši Jūsu apstiprinājumu, ka vēlaties uzsākt mācības izvēlētajā programmā mūsu piedāvātajā laikā.
Līdzmaksājuma summu Jums būs jāsamaksā pēc rēķina saņemšanas (kopā ar līgumu) ne vēlāk kā 2 darba dienas pirms 1.nodarbības.
Līgumu iespējams parakstīt 1) elektroniski ar e-parakstu; 2) klātienē mācību centra birojā Aspazijas bulvārī 32, Rīgā; 3) klātienē jebkurā no mūsu mācību centra filiālēm Liepājā, Madonā, Rēzeknē, Jēkabpilī; 4) ar kurjera starpniecību.
Atbildot uz pirmajā sarakstē pievienotās anketas jautājumiem, Jums jānorāda, ka izvēlaties šādu līguma parakstīšanas veidu, un jāuzraksta adrese, kurā Jūs esat faktiski sasniedzams. 

Kad līgums būs sagatavots parakstīšanai, mēs ar Jums sazināsimies telefoniski, lai saņemtu apstiprinājumu, un nodosim līgumu (2 eksemplāros) kurjeram. Pēc līguma piegādes Jums būs uzreiz jāparaksta līgums un jāatdod otrs parakstītais līguma eksemplārs atpakaļ kurjeram, kurš to nogādās mums.
Mācību process

Klātiene nozīmē kontaktstundas tiešsaistē, jo 6.kārtā mācības notiks tikai attālināti.

 

 

Katrā programmā ir paredzētas gan kontaktstundas tiešsaistes režīmā, gan neklātienes stundas, kad studenti patstāvīgi apgūst teoriju no piedāvātajiem mācību materiāliem (video vai lasāmie materiāli) vai pilda uzdotos praktiskos darbus. Neklātienes mācību procesa laikā ir iespēja konsultēties pie pedagoga, sazinoties rakstiski forumā vai e-pastā.
Attālinātās nodarbības tiek organizētas videokonferenču programmā ZOOM.
Jums būs nepieciešams dators (ar Microsoft Windows, Linux GUI vai MacOs operētājsistēmu) ar interneta pieslēgumu, WEB kameru (iebūvētu vai atsevišķi pieslēgtu)  un skaļruni (vai austiņas un mikrofons), kā arī MS Office programmas (Word, Excel, PowerPoint, Outlook vai līdzvērtīgs).
Pirms 1.nodarbības mēs dalībniekiem e-pastā nosūtīsim saiti uz videokonferenci un instrukciju par pieslēgšanos. Ja līdz šim neesat izmantojis ZOOM savā datorā, tad, pirmo reizi to lietojot, programma automātiski lejuplādēsies Jūsu datorā. 
Nē, par programmas lietošanu maksā mācību centrs, jums neradīsies nekādas papildu izmaksas.
Apmācības šī projekta ietvaros notiek tikai latviešu valodā.

Vai iespējams nodrošināt tulkojumu?

Diemžēl šāda iespēja netiek piedāvāta. Bet pasniedzēji noteikti varēs atbildēt uz atsevišķiem jautājumiem par mācību vielu arī krievu valodā.
Nodarbības tiek organizētas 1-2 reizes nedēļā darba dienu vakaros (18.00-20.50 vai 18.00-21.30). Dažās programmās var tikt nokomplektētas arī grupas ar mācību laiku sestdienās no rīta (9-13.20 vai 10-14.20).

Darba dienu vakaros nodarbība ietver 4 vai 5, bet brīvdienu nodarbība – 6 akadēmiskās stundas.
Tas atkarīgs no izvēlētās mācību programmas un kopējā kontaktstundu skaita tajā. Aptuvenais mācību ilgums nedēļās redzams pie programmas apraksta macibaspieaugusajiem.lv
Jā, apgūstot profesionālās pilnveides programmas, paredzēta ieskaite par katru mācību priekšmetu, kas iekļauts programmā, kā arī noslēguma ieskaite par visu programmas vielu.

Apgūstot modulārās profesionālās izglītības programmas, paredzēta ieskaite par katru atsevišķo apgūstamo moduli. 
Jā, katram studentam tiks izveidota piekļuve mācību videi stundas.lv, kur tiks ievietoti programmas mācību materiāli, kā arī mācību grafiks un visa svarīgākā informācija par mācību norisi.
Biežāk uzdotie jautājumi par dalību projektā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to top